Vertimai

Idėja - prižiūrėti www.lietuvybe.org. Tikslas - vienoje vietoje kaupti ir laikyti informaciją, susijusią su programų vertimais, centralizuoti atlikti vertimus. Tame nori dalyvauti AKL nariai (Rimas ir Tadas).

05-01-30 d. AKL diskusijoje Rimo Kudelio (RQ) išreikšta nuomone, kuri, mano manymu (aut. pastaba - Romenos manymu), neturėtų būti pamiršta. Nors ir kiek ji būtų subjektyvi, bet daugiau mažiau pateikiama šiandienos situacija.

Kęstutis Biliūnas wrote:
> Taigi aš manau, kad AKL turėtų rūpintis, kad tokių projektų būtų
> daugiau. Pavyzdžiui programų vertimai vyksta gana stichiškai. Ar ne būtų
> geriau, jei rimta AKL organizacija koordinuotų šią veiklą? Galbūt toks
> projektas pagerintų vertimų kokybę ir padidintų išeigą, net esant
> ribotam vertėjų resursui.

AKL galėtų šioje srityje stengtis. Tačiau, neturint jokios teisinės galios tai įtakoti, visa tai ir liktų tik pastangomis.

AK juk būtent tokiu (bendruomenės) principu ir veikia, be to, softo kūrėjai nelabai turi galimybę patikrinti ar audituoti priimamo vertimo kokybę. O vertimus gali submitinti kiekvienas norintis.

Gerai, kad dideli projektai (GNOME bei KDE, na ir tarkim Mozilla) turi savo lokalizacijos koordinatorius (Žygis, Donatas, MII), tačiau mažesni dažniausiai jų neturi, ir būtent juose (t.y. pačiame upstream'e) viskas vyksta gana stichiškai.

Situacija daugmaž tokia:

AKL'as visa tai galėtų koordinuoti nebent savanoriško paklusnumo princpu, t.y., tik vertėjo iniciatyva. Ir tai dar nebūtume užtikrinti, jog upstreamas atsižvelgs į tą mūsų nusistatytą hierarchiją, priimdamas pačus „iš kairės“.

> Tai va, tokios mano temos pasvarstymui prie alaus.


comments:

„Žaidimas“ galėtų būti komandinis --Kęstutis Biliūnas, Fri, 25 Mar 2005 13:06:55 +0200 reply
O galėtų būti „civilizuotos bendruomenės principu“, t.y. koordinuoti šį darbą, kaip tai daro prancūzų, olandų ar ispanų komandos.

http://asgard.debian.net/cgi-bin/l10n.cgi?team=es http://people.debian.org/~bertol/tr.by_package.html http://www.famdijkstra.org/debian/l10n/