Pradžioje reiktų punktais išvardinti kodėl OpenOffice?.org 2.x bei CD "Laisvos programos biurui" yra geriau nei Microsoft Works (ne MS Office) kompiuteryje, prijungtame prie interneto ir naudojamo pagrinde namuose (daugiau nei 90%, gal net 98% bus namų kompiuteriai).

Pradžioje punktus reiktų surašyto tokius, kad viena didelė Lietuvos IT įmonė, daugiausia dirbanti su Microsoft pasakytu taip, mums labiau naudinga dėti Laisvų biuro programų CD su OpenOffice?.org 2.x, OpenDict? ir t.t. nei pirkti MS Works už didesnę kainą. Dabar ta įmonė galvoja, kad su Microsoft Works turės mažiau galvos skausmo, reikia, kad jie suprastu, kad su MS daugiau skausmo, o OpenOffice?.org + Laisvų biuro programų CD praktiškai visais atvejais geriau dėti naujai parduodamuose kompuose.

Pradiniai punktai (rašykite kitus punktus kaip komentarus):

  1. Naudojant OpenOffice?.org ir kitas laisvų biuro programų CD programas, praktiškai nebus galimybės užsikrėsti virusais, kurie plinta per MS Office formato dokumentus
  2. Naudodamas OpenOffice?.org ir kitas laisvų biuro programų CD programas namų vartotojas gaus praktiškai visas jam reikalingas programas (žr.: LaisvosProgramosBiurui ), o ne tik supaprastintas teksto redagavimo, el. lentelių, duomenų bazių bei kalendoriaus programas (MS Works neturi net prezentacijų kūrimo ar grafikos (braižymo) programos).
  3. Laisvų biuro programų CD, kuriame yra ir OpenOffice?.org ir daug kitų kompiuterių naudotojams reikalingų programų, kaip pvz. žodynai yra pigesnis nei MS Works.
  4. OpenOffice?.org turi, o MS Works neturi automatinio rašybos tikrinimo galimybės (žr.: MS Works 8 Comparing with MS Works Suite 2006)


comments:

naudojantys MS Works turės ne mažiau problemų su MS Office dokumentų suderinamumu kaip ir OpenOffice? --mantas, Mon, 09 Jan 2006 15:59:03 +0200 reply
naudojantys MS Works turės ne mažiau problemų su MS Office dokumentų suderinamumu kaip ir naudojantys OpenOffice?.org, kadangi MS Works pakete esančios programos nepalaiko daug MS Office galimybių. Greičiausiai bus taip, kad MS Works naudotojai turės pastebimai daugiau problemų su įvairių MS Office versijų dokumentų atidarymu ir mainais nei naudojantys OpenOffice?.org 2.x

OpenOffice? turi galimybe exportinti dokumentus i pdf -- Mon, 09 Jan 2006 16:54:15 +0200 reply
OpenOffice? turi galimybe exportinti dokumentus i pdf, o naudojant Ms Works ar Ms Office reiks pirkti tam papildoma programine iranga.

Nepriklausomybė nuo sistemos -- Mon, 09 Jan 2006 20:40:02 +0200 reply
Jei kada nors bus nuspręsta pereiti prie kitos operacinės sistemos (Unix, Linux, BSD, MacOS? ar kt.) galės toliau dirbti su dokumentais ta pačia programa. --MykolasOK?

OpenOffice?.org 2.x galima skaityti ir redaguoti Open Document formato dokumentus -- Tue, 10 Jan 2006 13:18:56 +0200 reply
MS Works negalės atidaryti ir redaguoti atviro standarto (Open Document) dokumentų, kurie artimiausiu metu turėtų paplisti ES ir JAV valstybės institucijų viešame dokumentų pateikime visuomenei.

OpenOffice?.org 2.x yra sulietuvintas ir paruošti lietuviški aprašymai. -- Tue, 10 Jan 2006 13:23:26 +0200 reply
IVPK finansuoto darbo rezultate turime lietuvišką OpenOffice?.org 2.x programos versiją.

hehehe -- Thu, 12 Jan 2006 16:48:15 +0200 reply
ieskot grybu dykumoje? :D sekmes :D