Kaune vykstančioje parodoje "Namų Pasaulis" 2006 metais atsirado ekspozicija IT sprendimai namams, kurioje kažkam būtinai reiktų atstovauti laisvos programinės įrangos pasaulį bei supažindinti su atvirais standartais, kadangi būtina parodyti namų vartotojams apie plačias ir jiems naudingas galimybes, kurias jie gaus naudodami laisvą programinę įrangą. Minimaliai reiktų pristatyti:

 1. Lietuvos namų vartotojams pritaikytą laisvą OS Baltix GNU/Linux su namų vartotojams reikalinga programine įranga:
 2. Nemokamą laisvą žodynų programą "OpenDict?" su nemokamais namų vartotojais žodynais-priedais "Lietuvių-Anglų", Anglų-Lietuvių", Lietuvių-Vokiečių", "Vokiečių-Lietuvių" ir kitus žodynus.
 3. Laisvas mokomasias (edukacines) programas-žaidimus -- "GCompris?", TuxPaint?, TuxMath?, TuxTyping? ir t.t.
 4. Laisvas biuro programas - OpenOffice?.org, Dia, buhalterinės apskaitos programas namams - GNUCash? ir t.t.
 5. Laisvas interneto programas (Mozilla Firefox, Thunderbird, pokalbių programas ir t.t.) su daugiau nei 100 nuorodų į naudingas lietuviškas svetaines
 6. Laisvas nuotraukų bei kitos grafikos tvarkymo/kūrimo (paišymo) programas - The GIMP, Xara Xtreme (jei jau bus išleisti išeities tekstai), GThumb?, GQview?, F-spot, Digikam ir t.t.
 7. Vaizdo (XVID/DIX/MPEG/Theora/DVD) ir garso (OGG/MP3/CD) grotuvus (namų multimedia centras), TV bei vaizdo redagavimo programas - Totem, Rhytmbox, Beep/XMMS, Kino ir t.t.
 8. Kompaktų, AudioCD? ir VideoCD?/DVD rašymo bei kūrimo programos - Gnomebaker, K3B, DVD Styler ir t.t.
 9. I-netinė telefonijos (garso/vaizdo pokalbių) programas: SIP/H323 protokolų pagrindu - Ekiga (buv. Gnomemeeting), Gizmo Project, Wengo Phone arba Jabber protoko pagrindu (Google "Talk" išplėtimas - "Jingle" JEP) - PSI "Jingle" atšaka ar kt.

Reikalingi resursai:

Reikalinga:

 1. Kompaktai (!) -- 100-300 vnt.
 2. Plakatai -- 1-3 vnt. (!!! Tikriausiai reikia plakato, agituojančio paaukoti AKL iki 2% pajamų mokesčio, ar ne?)
 3. Kompai:

  a) Baltix – pabandymui lankytojams - 2 vnt.

  b) Baltix – demo - 2 vnt.

  c) Windows + free software - 1-2 vnt.

 4. Lankstinukai -- 300 vnt.
 5. !!! Laisva (laisvai kopijuojama bei leidžiama groti muzikėlė):

  a) Autorių ir atlikėjų padėta laisvam kopijavimui (Daug muzikos yra laisvam muzikos CD rusijoj - žr.: ftp.altlinux.ru , taip pat gausim ir lietuviškos)

  b) Kūriniai, kurių kopijavimo draudimas jau pasibaigęs (su muzika šioje srityje – prastai...)

 6. !!! Laisvos (e-)knygos:

  a) Project Guttenberg (http://www.gutenberg.org/)

  b) Библиотека Мошкова (http://lib.ru/)

  c) Knygos, kurioms draudimas kopijuoti jau pasibaigęs.

Sąrašą reiktų papildyti - rašykite komentarus ką būtų galima dar pristatyti bei kas turėtų laiko dalyvauti bei padėti organizuoti dalyvavimą šioje parodoje 2006 m. kovo 29 - balandžio 1 dienomis.

Būtų puiku, jei dar koks Ubuntu.lt ar kiti su laisva programine įranga arba atvirais standartais susiję projektai galėtų susijungti ir dalyvauti šioje parodoje? Jei surastume rėmėjų arba gautume plotą nemokamai tai išlaidos būtų minimalios (dalyvavimą parodojo INFO Kaunas suorganizavom per 1 dieną ;) )


comments:

dz0 -- Fri, 10 Mar 2006 11:12:46 +0200 reply
is principo galeciau prisidet, jei kokie darbai neuzgrius. tik kad IT cia butu kaip ir salutine tematika http://www.expo.lt/index.php?lang=LTH&page=02_Exhibitions&exhibition=2006/NamuPasaulis ps.: man galvoje vis dar knibzda AK seminariukas Kaune - galima but ji daryt savaite po sitos parodos - but proga pareklamint.. be to dar InfoKaune? galima but pratest AK apmokymu ideja...

saulius -- tematika -- Fri, 10 Mar 2006 20:17:08 +0200 reply
Bandysiu sudalyvauti... ;)

a) dėl tematikos: IT namams
tai, galim manyti, visokios ten multimedia, "namų kinai", muzikiniai centrai... Toliau -- Internetas (DSL, modemai, GPRS). Tikriausiai dar e-knygos, nuotraukų albumai. Ir galiausiai Gimp, namu biuras -- OOo? ir/arba koffice ir t.t. Aaa, ir dar žaidimai :)

b) manau, būtų topas, jei galima būtų pastatyti porą kompų lankytojams pabandyti, pasižaisti.

c) Manau, rekia bandyti reklamuoti pagrindinį AK privalumą
kopijavimo laisvę: "nukopijuok sau ir perduok draugui". Galim pasistaytyti degintuvą ir kepti kompaktus su, sakykim, Baltix'u (a, Mantai?) ar su OOo? (win/lin). Baltix geras tuo, kad žmonės galėtų čia pat jį išbandti, o po to parsinešti namo.

d) Žmonės mėgsta dovanėles :). Gal galima parsisiūsdinti Ubuntu (ar prišnekinti ubuntinikus) ir padėti bei parodyti Ubuntu diskų, gal yra Baltix'o diskų?

Galėtume padaryti taip pat parodomąjį Baltix/Gentoo/Ubuntu/Debian diegimą...