Labiausiai Atviram Kodui nusipelniusių žmonių apdovanojimai

Metų pradžioje Albertui (valdybos nariui) šovė idėja, kad reikėtų pagerbti žmones, kurie ypač daug padarė Atviro kodo populiarinimui Lietuvoje. Buvo nuspręsta suorganizuoti apdovanojimus. Kiekvienas žmogus galės pasiūlyti kandidatą, vėliau vyktų balsavimas ir geriausi būtų apdovanoti.Balsavimo rezultatai

Apdovanojimus gavo šie žmonės:

  1. Saulius Gražulis
  2. Albertas Agejevas
  3. Romena Puikytė
  4. Mantas Kriaučiūnas
  5. Žygimantas Beručka (speciali valdybos premija)
  6. Kęstutis BiliūnasKandidatai

NR. Vardas ir Pavardė Nominacijos Nuopelnai

1 Saulius Gražulis „Narsiausiai kovojantis prieš patentus“ už nuopelnus kovoje prieš EU patentų priėmimą
2 Mantas Kriaučiūnas „Desktopo Dievas“ už nuopelnus gerinant Linux'ą, darant jį labiau prieinamu paprastiems naudotojams, bei už Lietuvišką Linux distribuciją
3 Donatas Glodenis „Lietuvybės nešėjas į Atvirąjį Kodą“ sugrąžino lietuvybę į KDE 3.4
4 Žygimantas Beručka „Lietuvybės nešėjas į Atvirąjį Kodą“ už GNOME 2.10 lietuviškai (sako, kad dabar Gnome išverstas 100%)
5 Marius Gedminas - už Python'o kursą MIF'e
6 Albertas Agejevas "Geriausio lietuviško laisvo projekto kūrėjas" už ispell-lt projektą. Tai pats rimčiausias lietuviškas atviro kodo projektas. Jis labai vertingas ir „kodo“ prasme, ir „lietuvybės nešimo“ prasme
7 Martynas Jocius „Geriausio lietuviško laisvo projekto kūrėjas“ už OpenDict? projektą
8 Kęstutis Biliūnas „Lietuvybės nešėjas į Atvirąjį Kodą“ už reikšmingus vertimus, šiuo atvėju Debian history vertimą
9 Romena Puikytė „Atviro kodo Deivė“ už įdėta širdį į OpenSource? propagavimą Lietuvoje
10 Valentina Dagienė „Lietuvybės nešėjas į Atvirąjį Kodą“ | „Lokalizavimo guru“ už Mozilla ir OpenOffice?.org vertimą, laisvu programų propagavimą švetimui (mokykloms)
11 Romualdas Krukauskas „Atvirojo kodo nešėjas į valdžios institucijas“ | „Atvirojo kodo „lobistas““ įnešė ypatingą indėlį kuriant lituanizuotos atvirojo kodo programinės įrangos kūrimą ir tobulinimą bei pirmojo šalyje lokalizuoto atviro kodo standartinio biuro programinės įrangos rinkinio sukūrimą
12 Tomas Jonušas „Atvirojo kodo „vadibininkas“ už įdėta širdį į OpenSource? propagavimą Lietuvoje, bei už nuostabia vadyba. Tai jo dėka gavome nuostabius Atviro kodo projektus (OpenOffice? ir Mozilla Lietuviškai, OpenDict?, LPCD ...)
13 Vytautas Germanavičius „Laisvų standartų universitete stūmėjas“ | „Laisvų biuro programų gerintojas“ populiarina laisvą programinę įrangą KTU universitete, prižiūri www.openoffice.lt (http://lt.openoffice.org), iš lietuvių turbūt daugiausia pranešė openoffice 2.0 klaidų
14 Gediminas Paulauskas „Lietuvybės nešėjas į Atvirąjį Kodą“ už tai, kad jis daugiausiai lietuvybei padarė iš mūsų visų :)
15 Juozas Zalatorius „Atvirojo kodo nešėjas į valdžios institucijas“ už valstybės paramą OpenSource? idėjoms ir realius žingsnius padedančius atviro kodo tobulinimui ir plitimui Lietuvoje (OpenOffice?, Mozilla buvo paremti, kai jis buvo IVPK direktorius).
16 Gintautas Babravičius „?“ už valstybės paramą AK idėjoms. Padėjo suorganizuoti Stallman(RMS) ir Reymond(ESR) pasisakymus seime.Kaip siūlyti kandidatus?

Kandidatų daugiau siūlyti negalima.Kaip bus atrinkti kandidatai?

Kiekvienas AKL naris gali balsuoti elektorinių būdu (http://www.akl.lt/balsavimas/). Balsuojant reikės nuruodyti el. pašto adresą, kuris naudojamas nariai@akl.lt konferencijoje. Nepamirškite patvirtinti savo balso spaudžiant ant nuorodos, kuri bus atsiusta el.paštu.

Dėmesio! Balsuoti galima iki gegužės 19 dienos 23:59 val (pratęsta iki 20 d. 11:00).

AKL valdyba irgi išrinks savo kandidatą ir skirs jam specialu apdovanojimą.

Galiausiai bus atrinkti geriausi.Apdovanojimų ceremonija

DATA: gegužės 21 diena, 12 valanda
VIETA: Pylimo g. 26/1, Vilnius (VGTU nuotolinių studijų centro salė)

Apdovanojimai įvyks AKL visuotinio susirinkimo metu, daugiau informacijos čia.Visas pastabas ir pageidavimus rašykite Jaroslavui , arba skambinkite +370 683 79238.


comments:

kada bus paskelbti nugalėtojai? -- Tue, 31 May 2005 17:27:53 +0300 reply